Arhitektuur - Kalevi Panorama
 
 

Arhitektuur

Kalevi Panorama on kaasaegse arhitektuuri tervik. Kokku kolm maja suurepäraste panoraamvaadetega tervele Tallinnale. Väärikas välisilme koos maitseka ja kvaliteetse sisekujundusega on pärl linna südames.

Kalevi Panorama arhitekt on Harry Klaar, sisekujunduspaketid on välja töötanud Stuudio D-sign.

Ehituslik kirjeldus

Kalevi Panorama projektijärgne energiatõhususarv vastab energiaklassile B.

HOONETE KONSTRUKTSIOONID

Kalevi Panorama on ehitatud monoliitsest raudbetoonist post-plaat süsteemis. Korterite vahelised seinad on kombineeritud mitmekihilistest kergplokkidest ning helipidavad. Välisseinad on valmistatud energiatõhusatest kergelementidest, vahelaed monoliitsest raudbetoonplaadist, samuti ka katus, kuigi katus on ka osaliselt haljas ja kaetud rullmaterjalkattega.

Fassaad on klaasitud ja osaliselt täiustatud alumiiniumkassettidega.

AKNAD JA RÕDUD

Kalevi Panoramal on alumiiniumprofiilidest kolmekordse päikesekaitse ja energiasäästlike klaaspakettidega aknad. Rõdude ja lodžade piirded on valmistatud karastatud täisklaasist ning lodžadele on planeeritud mugavalt avatav klaassüsteem.

Kaasaegsed vertikaalprofiiliga klaasitud lodžad lasevad looduse ja avaruse märkamatult meie igapäevasse ellu. Rõduplaadid on monoliitsest raudbetoonplaadist ning viimistletud ilmastikukindla kihiga.

LAGI

Lae kõrgus on kõikides korterites 2,70m

UKSED

Välisusteks on alumiiniumprofiilis energiatõhusad klaaspakettuksed. Korteri turvavälisuksed on helipidavad, värvitud terasprofiilidest ja sileda terasplekk-kattega.

Korteri siseuksed on spoonitud puitprofiilist ja sileda puitplaatkattega. 1.-4. korruseni on korteri siseuste kõrgus 2,1 meetrit ning 5.-14. korruseni on korteri siseuste kõrgus 2,3 meetrit.

LUKUSTUS JA TURVASÜSTEEMID

Kalevi Panorama on tervenisti varustatud kontrollitava läbipääsusüsteemiga, mis koosneb kaasaegsetest fono-, video- ja lukustussüsteemidest. Lisaks on hoone ja korterid varustatud “targa maja” lahendusega

LIFT

Kalevi Panoramas on avarad panoraamvaatega kiired liftid, mida on võimalik ette tellida hoonesse sisenemisel ja korterist väljumisel.

TARGA MAJA LAHENDUS

Kalevi Panorama kütte-, elektri-, ventilatsiooni- ja jahutussüsteemide kulusid saab reaalajas jälgida ja juhtida. Elutoas või magamistoas on ventilatsioonisüsteemi reguleerimiseks CO2- ja niiskusandur.

Kardinate juhtimise valmisolek on kõikidel lõunapoolsetel akendel ning suurtes korterites valmisolek kõikidel akendel.

Mugav ATS-süsteemihäirete edastamise võimalus haldurile ja omaniku mobiiltelefonile. All Off ökorežiim säästab energiat, kui oled kodust eemal. Lifti saab Kalevi Panoramas tellida ette ka distantsilt.

Suurtes korterites on veelekke sensorid ja katkestusklapid.

TEHNOVÕRGUD

KÜTE

Kalevi Panoramas on kaugkütte baasil vesipõrandküte.

VENTILATSIOON

Igas korteris asub soojustagastusega täismehaaniliselt reguleeritav korteripõhine ventilatsioonisüsteem.

VEEVARUSTUS JA KANALISATSIOON

Tsentraalne, veemõõdikud asuvad igas korteris.

ELEKTER JA NÕRKVOOL

Korterite peakaitsmed on kolmefaasilised 20A. Korterite arvestid asuvad trepikoja jaotuskilbis. Olemas andmeside kaabel ja video fonosüsteem.

KAMINAD

Kaminavalmidus kergkamina paigaldamiseks on olemas suuremates korterites.